GİDER Yaptı…

İyilik peşinde koşan insanlarız.
Her yeni gün insanca yaşamak adına ne gerekiyorsa yapar,iyilikleri yaymaya çalışırız.
Biz farkındalık yaratırken ne medyatik olma peşindeyiz,ne de birileri bizim fotoğrafımızı çeksin albümümüze koyalım derdinde.En güzel görüntü ve fotoğrafımız GÜLÜMSEMEMİZ.
37 yaşında Balıkesirli olduğunu bildiğim bir kardeşim.Barış Gider adı.Fotoğrafçılık yapıyor.Maraton fotoğrafçısı olarak mesleki hayatını sürdürüyor yanılmıyorsam.
İyilik peşinde de koşuyor o da güzel.
Lakin;
Runatolia 2019 için facebook sosyal medya adresine 5700 adet fotoğraf ekledi.Bu fotoğrafların içinde 4 adet fahri akyol adında kendisini Adım Adım Antrenörü olarak tanıtan,Adım Adım Antalya oluşumunun bile kişiliğini ve davranışlarını tartıştığı bir insanın fotoğrafı ve de çok ilginçtir 3 adet Antalya Emniyet Müdürlüğü envanterinde bulunan 07 A 7278 plakalı Mini Cooper marka ekip otosunun fotoğrafı yer alıyor.Ekip otosunun yakından uzaktan çekim görüntüleri mevcut.
Bir tek Semra ÇETİNKAYA hanımefendinin fotoğrafı yok.Kendisi çok zarif ,çok naif bir hanımefendi.Omurilik Felçlisi.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin yöneticilerinden.
Bu kardeşimiz benim Eskişehirli olmam sebebiyle bir rahatsızlık besliyor olabilir.Zira Antalya 2018 Maratonunda 3 sefer yakından uzaktan,etrafımda kimse yokken çektiği fotoğrafı da yayınlamamıştı.Üzerimde ESKİŞEHİRSPOR formam vardı o maratonda,kendisine özel mesaj atıp nazikçe fotoğrafı imkan var ise gönderip gönderemeyeceğini sordum cevap vermedi.Sosyal medyadan ekleme talebimi de reddediyor.Kabul etse nedenini soracağım.Telefon numarası da mevcut değil bu medeni,sanatkâr kardeşimin.

Hal böyle olunca iki sorum var.Birisi bana gider yapmaya devam eden Barış Gider kardeşime:
Sevgili Kardeşim;
Omurilik Felçlisi Milli Sporcumuz Tuğçenin fotoğraflarını koyuyorsun,ekliyorsun.Yine aynı şekilde Küçük Kahramanımız Kaan’ın fotoğraflarını ekliyorsun.Runatolia ya 3 adet tekerlekli sandalye katılıyor TOFD(Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği)dan,Semra Hanımın fotoğraflarını neden yayınlamıyorsun?Polis Otosu kadar değeri yok mu o insanın?Polis otosu fotoğrafını çektin ne eline geçti ?Çok mu sanatsal bir işe imza attığını düşünüyorsun?
(İstediğin kadar instagram adresinde sana gelen teşekkürleri yanıtla,bu egon olduğu sürece hiçbir şey değişmez gönlünde)

İkinci Sorum Adım Adım yöneticilerine.Adım Adım oluşumlarının boy boy kare kare fotoğrafı var,birçok iltimaslar,torpiller var.Bizim çıkmayan fotoğraf karemizin haricinde birçok arkadaşımız sosyal sorumluluk olarak kampanya açıyor,Adım Adım şemsiyesi altında STK’larla elele koşuyor.Onların fotoğrafları yok.Böylemi devam edilecek?
İllerdeki Adım Adım oluşumlarının yada arkasında durduğunuz insanların karelerce fotoğrafı olacak,iyilik peşinde koşan diğer insanlar bir fotoğraf karesine giremeyecek mi?

Barış Gider,sevgili Balıkesirli İyilik Peşinde Koşan kardeşim Runatolia 2019 da çok güzel GİDER yaptın bize.
Ben Eskişehirliyim Barış kardeşim.Senin ismin gibi barışı,centilmenliği,hakkı savunurum.Bu yolda kaç köyden kavulmuşum sayamıyorum artık.Kalbimi bozmadım,karakterimi bozmadım.Teşekkür edilecek bir durum göremiyorum ben.Sen fotoğraflarını kullanıyorsan mesaj vermek için ben de kalemimi kullanıyorum sana hakettiğin cevabı vermek için.

After Party’de DorockXL da olacağım.Ekibini topla gel malum oralar sizlerin mekanı,ben tek başıma orada olacağım.Polis Otosu Fotosuna ihtiyacım var.Malum sen çekiyorsun.İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait panzer kobra ekip otosu ne olursa ücretine mukabil ben alırım senden.

HEP SEVGİYLE KAL CANIM KARDEŞİM…

(07 A 7278 plaka nolu Polis otosu ve kullanıcılarını içeren Barış Gider’in fotoğrafları kendi imzası ile elimde mevcut.)

#tofd #Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği #TOFD